Best Glory Casino in Bangladesh and India!

התועלת בעבודת נתיב הההתמרה

 

כולנו משתוקקים ליחסים עמוקים יותר, אוהבים יותר, וכולנו רוצים יותר הנאה פיזית, חיוניות ושפע. בסופו של דבר אנו רוצים תחושת מטרה לחיינו. תחושה זו מגיעה רק מתוך קשר אינטימי עם אלוהים. נתיב ההתמרה הוא גוף ידע שמסייע לנו לראות ולהבין את עצמנו, ומאפשר לנו להסיר בהדרגה את המכשולים ששומרים אותנו נפרדים מאחרים, נפרדים ממקור היצירתיות ומאנרגיית החיים שלנו, ומהליבה האלוהית שלנו.

נתיב ההתמרה היא דרך רוחנית של טיהור עצמי וטרנספורמציה עצמית בכל רמות התודעה. הנתיב מדגיש את החשיבות של הכרה, קבלה, חקר וטרנספורמציה של העצמי הנמוך או ה”צל” שבטבענו. הנתיב מסייע לנו להבין שבאמצעות חקירה עצמית כנה, באמצעות כלים ואימון זהיר, אנו יכולים להתגבר ולסלק את המכשולים הפנימיים המונעים מאיתנו לחיות באופן מלא, מתוך ובתוך העצמי האלוהי שלנו, שהוא טבענו האמיתי.

הנתיב איננו דוגמטי. אין מערכת אמונית הנדרשת, והוא אינו מבקש שננטוש מנהגי דת או אמונות שמזינות ותומכות בנו. הוא כן מבקש מאיתנו נכונות לבדוק את אמונותינו ולקבל את סמכותו האולטימטיבית של העצמי האמיתי. הנתיב מעודד אותנו לפתח אגו בוגר ובריא. שכן רק כאשר האגו התחזק וטוהר מהתפיסות המוטעות שלו בקשר לחיים ובקשר לתפקידו, רק אז הוא יכול להביט מעבר לעצמו ולהכיר בכך שהוא רק חלק- אף שחלק חיוני- של העצמי הרחב יותר. על ידי שאנו משתמשים באגו כדי להתעלות מעל עצמו, נפתחת לנו הדרך להפוך באופן מלא ומודע להיות מי שהננו: העצמי האמיתי שלנו, העצמי האלוהי שלנו.

 

שפע                                                                                       Abundance                      

נתיב ההתמרה מלמד אותנו שכאשר אנו מרגישים פחות משמחים, חופשיים, ללא עכבות, מתרחבים, ומסופקים אנו פועלים מתוך איזו שהיא טעות רוחנית. במילים אחרות, במובן זה אנחנו מפירים איזה שהוא חוק רוחני. לעיתים איננו רוצים להכיר באפשרות של טעות רוחנית או שליליות אישית שיתכן שפועלים בחיינו.

הנתיב מסייע לנו בהבנה שאיננו יכולים להביא לכלל שימוש את העוצמה המוטבעת בנו מלידה, אלא אם התמודדנו עם מה שיש בתוכנו. ושתחושותינו ורגשותינו הם ברומטר אמין המספר לנו מה זקוק לתשומת לב, היכן אנו באשליה, היכן איננו נמצאים באמת, וכו’. יכולתנו ליצור את החיים שאנו רוצים תתרחב ככל שנדע היטב את עולמנו הפנימי.

במידה בה תציעו בנדיבות ומתוך אמון את המיטב שיש לכם להציע לחיים, ותתמסרו לאלוהים, באותה מידה בדיוק תרגישו לגמרי זכאים לפרוש ידיים ולקבל את המיטב שיש לחיים להציע.

                                                                                                 הרצאת נתיב 212

 

בריאות                                                                                                 Health              

מטרה נוספת של הנתיב היא לסייע לאנשים לפתח גוף ונפש בריאים וחזקים. התלמידים מונחים על ידי מסייעים של הנתיב בתהליך גילוי שמוביל להבנה הולכת ומעמיקה של טבע הדיסהרמוניה שלנו. על ידי התמרה של השליליות העמוקה ביותר ובשחרור היאחזויות ישנות אנו משחררים לחופשי את כוח החיים, מרפאים פצעים ישנים, ומשקמים את בריאותנו הפרטנית שמובילה לחיים מספקים.

בהרצאת הנתיב מס’ 164 מספרים לנו, “העצמי האמיתי אומר לאישיות החיצונית שהיא מנהלת דבר מה באופן שגוי. מסר זה מגיע ממקום בריא וכוונתו לשקם בריאות, שפירות, ושמחה. אמת בחיים שווה להרגשה טובה במובן העמוק ביותר – ללא סייג, בביטחון מאושר, וחיבה עצמית. כשאתם נוהגים ונעים בחיים באופן שמהווה מוליך למצב כזה, ההוויה הרוחנית שבלב ליבתכם מרוצה לחלוטין.”

סו בילתה שנה מחייה בניסיון להרגיע את צרכיה הרגשיים בהתמכרות לסוכר שהביא להידרדרות מתמדת בבריאותה. באמצעות תהליכים בדרך הנתיב היא נוכחה שבעיות הבריאות שלה וההתעללות העצמית שלה היו תגובות הרסניות לצרכים פנימיים אמיתיים. המודעות שפיתחה לצרכיה אלה ולפצעיה באמצעות מודעות גוברת לגופה היו הצעד הראשון בתהליך החלמתה. מאז, סו למדה להזין את עצמה על ידי חיבור לרוח ולמדה לכבד את גופה כאלוהי. כיום היא מנהלת אורח חיים מספק, פעיל ובריא.

 

יחסים                                                                                                         Relationships

לימוד נתיב ההתמרה מדגיש את החשיבות של לדעת את עצמנו דרך יחסינו עם אחרים. דרך יחסינו, כולל קשרי אהבה אינטימיים, קשרי משפחה, וכל שאר יחסים בהם אנו מקיימים האינטראקציה, אנו רואים השתקפויות של עצמנו הפנימי, ולומדים את חוקי הסיבה תוצאה.

הנתיב יכול לסייע בהעמקת יחסינו האינטימיים, ויכול לסייע לנוע להבין מה עומד בדרכם של יחסים אינטימיים שאנו מייחלים להם. לימוד הנתיב המדבר באופן הישיר ביותר על נושא היחסים נאגד בספר “יצירת אחדות” Creating Union, מאת אווה פירקוס וג’ודית סאלי, וניתן להשיגו דרך האתר.

לאחר 14 שנה נישואיהם של רון ולינדי היו תסבוכת של כעס הולך וגובר, בגידה וכאב. הם החלו בלימודי הנתיב באותו בעת שלינדי כבר ארזה את חפציה כדי לעבור לקצה ארץ אחר. בעוד הם עובדים כל אחד באופן עצמאי, הם החלו לראות כיצד פצעי הילדות שלהם, תפיסותיהם השגויות, וההגנות שלהם פעלו בתוך מערכת היחסים שלהם. לאחר כארבע שנים, לינדי שבה לרון ופרידתם הסתיימה.הנישואין חודשו כריקוד הדדי, עשיר ומענג. הם נשואים עתה 22 שנה ומלמדים אחרים את דרך הנתיב.

 

חיי העבודה                                                                            Work Life                          

הקריירה שלנו, בין שהיא בגידול ילדים או במשרדי ההנהלה של חברה גדולה, תופסת מקום נכבד בזמן שלנו ובמחשבותינו. שם אנו מוצאים את התמונה החיצונית out picturing הן של יכולותינו היצירתיות והתכוונותנו החיובית, והן של הקונפליקטים הפנימיים שלנו והשליליות הלא מודעת שלנו. הנתיב מחזק את הבנתנו כיצד ההרכב האינטלקטואלי, רגשי ורוחני שלנו מופיע בעולם העבודה, ומאפשר לנו כניסה וחיבור אל כישורי היצירה שלנו שהם למעשה בלתי מוגבלים.

דוגמה של לימוד הנתיב שיכול להשפיע מאד לחיוב על חיפושנו אחר קריירה מספקת וסיפוק במקום העבודה נמצאת בהרצאה 233, “עוצמתה של המילה”. ניתן להוריד הרצאה זו בחינם וההקלטה המקורית שלה ניתנת גם היא להשגה במילותיה של אווה פירקוס.

“עליכם לדעת ולהאמין שיש לכם הזכות והיכולת לעצב וליצור מהות באמצעות המיינד. ייתכן שמעולם לא חשבתם אפילו על אפשרות זו, אז כעת כשאתם בוחנים את גישתכם, ייתכן שתמצאו שאתם מטילים ספק בכך שזה ביכולתכם. קבלו אפשרות זו תחילה כהנחה, עד אשר תגלו שאכן היא אמת.
הרצאת נתיב 194

 

חיים רוחניים                                                                                 Spiritual Life                

כולנו יודעים באופן אינטואיטיבי שיש יותר בחיים מהמציאות המוגבלת שאנו חווים עתה. אנו כמהים להתעורר לעומקי מי שהננו, ולמה שהחיים יכולים היו להיות. יהיו אשר יהיו ההשתוקקויות הזמניות המעסיקות אותנו עכשיו – לפחות כאב, ליותר אושר, ליחסים מספקים יותר, או לעבודה משמעותית יותר – יש משהו שקורא לנו מעמוק בפנים. אנו רוצים לדעת את האמת אודות החיים ואנו רוצים להרגיש אהבה בליבנו.

הנתיב מסביר בפרטים מעשיים מה הצעדים שעלינו לעשות כדי לאחד את החלקים שבתוכנו, שאת חלקם הכחשנו, ולחדש את הקשר שלנו עם הניצוץ הפנימי של העצמי הגבוה. תרומתו המיוחדת של הנתיב היא בדגש שהוא שם על חשיבות הראייה וההתמרה של תכונותינו השליליות, צד הצל של העצמי הנמוך. הנתיב מציע מתודולוגיה פשוטה ובהירה להתמרה זו. רק באמצעות עימות אמיץ עם העיוותים שלנו נוכל למצוא חירות ואמת; שחרורן של האנרגיות האצורות בעצמי הנמוך יוצרת יכולת גדולה יותר לאהבה, אומץ, וחכמה.

חקירת עומק במסע הנתיב אל הבית הרוחני שבתוך כל אחד מאיתנו, נמצא בספרה של סוזן תסנגה “העצמי הלא מוגן”  Undefended Self שניתן לרכוש באתר זה (הבינלאומי) או בחנויות הספרים.